תאונת דרכים בדרך לעבודה

תביעות תאונות עבודה וכן תאונה בדרך לעבודה הן תחום מורכב הדורש סיוע משפטי מקצועי של עורכי דין תאונות תל אביב או בכל עיר אחרת בארץ. דביר – לוין – משרד עורכי דין ומגשרים, משרד וותיק הממוקם ברמת גן ומתמחה בתביעות נזיקין וביטוח על כל סוגיהן, לרבות תאונת דרכים בדרך לעבודה, תביעות תאונות עבודה ועוד.

הגדרת החוק
בחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), תשנ"ה-1995, תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה תוך כדי עבודה – בזמן העבודה ו/או במקום העבודה, וכתוצאה מהעבודה או בשל סיכוני מקום העבודה. זאת, לרבות תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה הביתה.

המשמעות המשפטית
לכך יש חשיבות משמעותית, כיוון שאם תאונת דרכים בדרך לעבודה מוגדרת גם כתאונת עבודה, אזי ניתן להגיש תביעה לפיצויים הן מכוח פוליסת ביטוח החובה של הרכב והן מאת המוסד לביטוח לאומי. אולם, חשוב להדגיש שלא כל תאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה תיחשב גם כתאונת עבודה.

פנייה לייעוץ משפטי
כאשר פונים לייעוץ משפטי אצל עורכי דין תאונות תל אביב או רמת גן, דוגמת דביר – לוין – משרד עורכי דין ומגשרים, מבינים כי תאונה בדרך לעבודה תיכנס בגדר "תאונת עבודה", רק בתנאי שהיא קשורה בעבודה עצמה. כך, במקרה של נסיעה המהווה סטייה מהמסלול הרגיל של העובד בדרך לעבודה או בחזרה לביתו – לא תוגדר בהכרח גם כתאונת עבודה.
יחד עם זאת, לפי החקיקה והלכות הפסיקה, ישנם מצבים מסוימים לפיהם גם אם העובד סטה ממסלולו הרגיל לעבודה או בדרך ממנה, הפגיעה עדיין תיחשב כתאונת עבודה:

  • כאשר העובד אסף או פיזר את ילדיו במסגרות החינוכיות, בין אם בית הספר או גן הילדים אינם חלק מהמסלול הרגיל שלו בדרך לעבודה או חזרה הביתה.
  • אם העובד סטה מדרכו הרגילה למקום העבודה בכדי להתפלל תפילת בוקר בציבור בבית הכנסת בו הוא נוהג להתפלל.
  • עובד אשר סטה מהדרך בהוראת המעסיק שלו, אשר ביקש ממנו לעצור לקנות דבר מה בדרך למשרד או לחילופין לאסוף מסמכים כלשהם במקום אחר.