עורך דין לתאונות דרכים

רבבות ישראלים מעורבים מדי שנה בתאונות דרכים ונפגעים פיזית ולעתים גם נפשית. חלק מהתאונות קטלניות (מעל 300 הרוגים בשנה האחרונה ורוב השנים שלפניה) ותאונות אחרות מותירות מאות נפגעים קשים שיסבלו מנכות חמורה למשך כל חייהם, אך רוב תאונות הדרכים מסתכמות בפגיעות שנחשבות 'קלות'. פעמים רבות דווקא הפגיעות 'הקלות' מתגלות כפגיעות מתעתעות שההשלכות שלהן יתגלו רק בהמשך הדרך.
 
פגיעה 'קלה', בעיה גדולה
למרבה הצער, רבות מאותן פגיעות 'קלות' גורמות סבל רב: כאבי ראש כרוניים, כאבי גב וצוואר, כאבים מפושטים בכל אברי הגוף עקב התפרצות תסמונות כאב שונות, וגם מקרים רבים של טראומה נפשית. כל אלה עלולים לפגוע באופן חמור בתפקוד השוטף של מי שסובל מהם, גם אם לא נראים סממנים חיצוניים של תוצאות הפגיעה.
 
לכן דווקא את הנזקים של הפגיעות 'הקלות' קשה יותר להוכיח מבחינה רפואית ומשפטית. כשמתרחשת תאונת דרכים עם נפגעים קשים, הסובלים מפציעות חמורות ורב-מערכתיות, הדבר יתגלה כמעט מיד. נציגי כוחות ההצלה והמשטרה יגיעו למקום, המשטרה תתעד את התאונה ונסיבותיה ותתעד, גם אם כללית ביותר, את הפציעות והקשר שלהן לאירוע, ושירותי ההצלה יתעדו ביתר פירוט את הפציעות הניכרות לעין, כך שהאירוע יהיה  מתועד וממוסמך.
 
אבל כשמדובר בפגיעות 'קלות' כמו 'צליפת שוט' (פגיעה בצוואר), תזוזה או סדק בעצם או בחוליה, נקע או זעזוע מוח, הנפגע לא תמיד מודע לחומרת הפגיעה. מבחינתו הוא קיבל מכה קלה שסממניה יחלפו במהרה. לפעמים זו התוצאה, אך במקרים רבים הבעיות יתגלו רק בהמשך הדרך, ולעתים כאשר 'יורד האסימון' והנפגע מקשר בין כאבי הראש שפוקדים אותו במשך שבועות לאותה 'בלימת חירום' שבסופה הייתה מכה קלה בפגוש, כבר מאוחר מדי. עורך דין מנוסה העוסק בתאונות דרכים עשוי להצליח לבסס את התביעה שלכם על אף האיחור בתיאור התלונות ותעודן ברישומים רפואיים, אבל ההשלכות של איחור זה על עלות ואורך ההליך המשפטי יכולות להיות רבות וקשות ולא תמיד התוצאה המיטבית מובטחת.
 
אם יש ספק - אין ספק
תאונות 'קלות' רבות אינן מדווחות למשטרה ואינן מתועדות ברישומים רפואיים (כמו חדר מיון, מוקד רפואי, רופא משפחה ועוד) ונפגעים רבים נוטים לחשוב ברגע הראשון ש"כלום לא קרה- זו רק תאונה קלה", ולא פונים לחדר מיון לקבלת טיפול רפואי או אבחון. במקרים כאלה – הם יתקשו מאוד להוכיח ולבסס רפואית ומשפטית את טענתם כי הם סובלים כתוצאה מפגיעה בתאונה שלא הותירה אחריה "שובל של מסמכים" ותיעוד רפואי הקושר את סבלם הרפואי לתאונה. לכן, בכל מקרה של תאונת דרכים, בה קיים אפילו צל של ספק לפגיעה, ההמלצה הגורפת היא לפנות לחדר המיון או למוקד רפואי אחר, לספר על אירוע התאונה ועל הפציעות והחבלות שגרמה. נכון, זה לא פיקניק, פעמים רבות תידרש מכם המתנה ארוכה ולפעמים יתברר שבאמת  אין סיבה לדאגה – אשריכם. אבל במקרים אחרים, ביקור בחדר המיון יכול לחסוך הרבה כאב וסבל ו"כאבי ראש" מיותרים בהמשך שכן, אבחון מוקדם יכול לסייע לפתור את הבעיה ולמנוע את התפתחותה למצב כרוני, אך גם משום שאם בהמשך יופיעו תסמינים ובעיות, התיעוד של הפגיעה במסמכי בית החולים או הרופא המטפל בקופת החולים עשוי להתגלות כ"ראיית הזהב" שתבסס את הזכות שלכם לתביעה ופיצוי.
 

מאמרים:


טלפון
072-33-80-619
דוא"ל
כתובת
רחוב דוד בן גוריון 32, רמת גן
*** חנייה חינם בבניין ***

דביר - לוין
משרד עורכי דין ומגשרים
דיני נזיקין וביטוח
לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות
חייגו 072-33-80-619
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם
דביר - לוין משרד עורכי דין ומגשרים - דיני נזיקין וביטוח
לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות חייגו 072-33-80-619 או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור בהקדם
 
 

טלפון
072-33-80-619
כתובת
רחוב דוד בן גוריון 32, רמת גן
*** חנייה חינם בבניין ***