עורך דין לנזקי גוף

הגדרת נזקי גוף כתוצאה מתאונה או מחלה היא עניין רגיש שעשוי להגדיר את גובה וסוג הפיצוי אותו יקבל הנפגע. לכן בכל מקרה בו 'נזקי גוף' עומדים על הפרק מומלץ להיעזר בליווי משפטי של עורך דין מנוסה שמתמחה בתחום.

'נזק מיוחד' ו'נזק כללי'
החוק מתייחס לשני סוגים נזקים. 'נזק מיוחד', כלומר הנזק הישיר והספציפי שהתובע חווה מרגע הפגיעה (אובדן ימי עבודה, הוצאות רפואיות וכו') ו'נזק כללי', קרי המחיר העתידי שהפגיעה תגרום לו בהמשך חייו (פגיעה בכושר עבודה, נכות, הוצאות נלוות קבועות).

עורך דין שמתמחה בנזקי גוף יעזור לתובע לבסס את הנזק בהתאם למצבו הרפואי של התובע ונסיבות חייו הייחודיות (מקצוע, מצב משפחתי וכו'). הגדרת נזקי גוף רלוונטית וקריטית בכמה סוגי הליכים, הן בתביעה נגד חברת הביטוח בבית המשפט והן בסיוע לנפגע לממש את מלוא זכויותיו מול המוסד לביטוח לאומי.

לא לוותר לחברת הביטוח
אנשים רבים מבוטחים בפוליסות כמו 'אובדן כושר עבודה', 'תאונות אישיות' או 'ביטוח חיים' שמבטיחות להם פיצוי נדיב במקרה של פגיעה. לחברות ביטוח יש נטייה מובנית להקשות על התובע ולדרוש ממנו נטל הוכחה כבד. חלק גדול מהמחלוקות נסוב על 'נזקי הגוף' מהם סובל התובע ועל האופן בו הם מתורגמים לפיצוי כספי בכל פוליסה ופוליסה. במצבים האלה ערכו של עו"ד נזקי גוף מנוסה לא יסולא בפז.

עורך דין ותיק שיודע להבין את כל הדקויות בפוליסה ומכיר את הדינמיקה בהתנהלות מול חברות הביטוח עשוי לקצר לתובע תהליכים ולהשיג עבורו את סכום הפיצויים המקסימלי בהתאם לפוליסה וסוג הפגיעה.

לעיתים, כאשר הפגיעה היא תולדה של רשלנות של צד שלישי – מעסיק שהתנהל שלא כשורה, עסק בו אירעה הפגיעה, או רשות ציבורית שהתרשלה לתחזק את המרחב באחריותה – החבות שלהם תעמוד במרכז התביעה. גם במקרה כזה 'נזקי הגוף' יהוו נדבך חשוב בקביעת שיעור הפיצוי, ולזה מצטרף כמובן הצורך להוכיח את האחריות של הגוף (או האדם) הנתבע בפגיעה עצמה. גם בתרחיש זה לניסיון וליכולת המקצועית של עורך הדין, יש השפעה משמעותית על התוצאה הסופית של ההליך.
 

מאמרים:


טלפון
072-33-80-619
דוא"ל
כתובת
רחוב דוד בן גוריון 32, רמת גן
*** חנייה חינם בבניין ***

דביר - לוין
משרד עורכי דין ומגשרים
דיני נזיקין וביטוח
לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות
חייגו 072-33-80-619
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם
דביר - לוין משרד עורכי דין ומגשרים - דיני נזיקין וביטוח
לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות חייגו 072-33-80-619 או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור בהקדם
 
 

טלפון
072-33-80-619
כתובת
רחוב דוד בן גוריון 32, רמת גן
*** חנייה חינם בבניין ***