נזקי גוף

חלק משמעותי מתביעות הנזיקין וההליכים המשפטיים מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי קשורות לנזקי גוף שנגרמו בתאונות ואירועים מזיקים שונים. בעגה המשפטית 'נזקי גוף' משקפים תוצאות של פגיעה פיזית או נפשית כתוצאה מתאונה או אירוע מזיק אחר והם מייצגים שורה ארוכה של מצבים משפטיים שכל אחד מאתנו עלול להיקלע אליהם ללא הכנה מוקדמת. כשזה קורה, מומלץ לא לוותר על שירותיו של עו"ד המתמחה בתביעות נזקי גוף.
 
מי האחראי?
כשמדובר בהליכים משפטיים בשל נזקי גוף, שתי הסוגיות העיקריות העומדות על הפרק הן שאלת האחריות לאירוע התאונה והחבות לפיצוי הנפגע, וסוגיית אומדן הנזק. בסוגיית האחריות והחבות השאלה הנשאלת היא על מי מוטלת האחריות לפצות את הנפגע? כשמדובר בפגיעה שנגרמה כתוצאה מתאונת דרכים בדרך כלל נושא החבות ברור שכן על חברת הביטוח של הרכב לפצות את הנהג ונוסעי הרכב וכן הולכי רגל שנפגעו מהרכב המבוטח (בלא כל קשר לשאלה מי אשם באירוע התאונה), וכאשר מדובר ב'תאונה ללא ביטוח' (תאונת 'פגע וברח' או תאונה בה הנהג לא עמד בתנאי הפוליסה, או שכלל לא הוצאה פוליסת ביטוח חובה לרכב) החבות לפצות את הנפגעים (לא את כולם !) מוטלת על הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים-  'קרנית'.
 
אבל במקרה של פגיעות אחרות, שאינן תוצאת תאונות דרכים, סוגיית האחריות לפיצוי הנפגע עשויה להיות פחות ברורה. קחו למשל  מקרה של 'נפילה בעבודה', האם הנפילה אירעה כתוצאה מרשלנות של המעסיק? של גורם אחר המעורב בתאונה ? של הנפגע עצמו ? האם לגורמים המעורבים בתאונה יש פוליסות ביטוח המערבות גם חברות ביטוח בשאלה מי צריך לפצות את הנפגע ? התשובות לשאלות אלו יגדירו את המתווה המשפטי ואת אופן הפעולה של עו"ד המתמחה בטיפול בתביעות של נזקי גוף שמייצג את הנפגע.
 
מה הנזק?
הסוגיה המרכזית השנייה שבדרך כלל עומדת במרכז ההליך של תביעת נזקי גוף, היא קביעת שיעור הנזק ואת שיעור הפיצוי. מדובר בהליך מורכב שחלקו רפואי וחלקו משפטי, ועל מנת להשיג תוצאה אופטימלית רצוי שלאורך כל התהליך הנפגע ייוצג על ידי עו"ד מנוסה ומקצועי המתמחה בתביעות נזקי גוף, היודע לחבר בין המצב הרפואי למצב המשפטי ויכול להביא למצוי  מלוא הזכויות והפיצויים המגיעים לקוח.

למידע נוסף וייעוץ מקצועי עם עו"ד העוסק ומתמחה בנזקי גוף אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי הדין דביר-לוין | צרו קשר >